Dančiny stránky

RECEPTY A NÁVODY

 

Zapečený chleba

Dost často vytvářím jídlo co dům dal a občas se nám něco přemnoží :-)) tentokráte to byl chleba. Topinky máme často a na obalovaný ve vajíčku jsem měla málo vajec.Takže jsem ho zpracovala takto........

Na kostky nakrájený chleba ( tak aby byl plech zakrytý) dáme na plech s pečícím papírem, který pomažeme sádlem. Přidáme na kostičky nakrájený salám, cibuli a na půl kolečka nakrájená rajčata ( mohla by být i paprika, ale tu jsem neměla ) Dáme rozpéci do trouby. Mezitím si připravíme zálivku ze 3 vajec, 2 tavených sýrů, 1/2 hrnečku mléka, 4 stroužků česneku, koření na pizzu, sůl. Rozpečený plech přelijeme směsí a posypeme strouhaným sýrem a dáme zapéci do zlatova.

Manžel si moc pochvaloval do 1/2 hodky bylo po plechu :-))

Celozrné bagetky

0,5 kg hl mouky

0,5 kg celozrné mouky

1 kostka droždí, sůl, 1 vejce, 1 sklenička oleje

mléko podle potřeby, vejce na potření

Zaděláme těsto klasickým způsobem a necháme vykynout, potom vytváříme jednoduché válečky, které ještě necháme na plechu vykynout. Potřeme vajíčkema a pečeme opatrně aby nepopraskaly zhruba při 150-170 °C.

Bramboráková pizza

Tento recept mi dala moje sousedka Maruška.Je to velmi dobré, ten plech jsme snědli skoro na posezení.

recept na velký plech :

Uděláme těsto na klasický bramborák v množství asi tak 2 cm -ové vrstvě. Myslím, že je to asi tak z 10 středních brambor.

Dáme na sádlem ( kdo chce může olej ) vymazaný plech a dáme předpéct do trouby asi tak na 200stupňů. Když jsou okraje lehce narůžovělé, plech vyndáme a potřeme kečupem.

Přidáme semletý měkký sálám ( 25dkg) rovnoměrně po plechu, pak na kostičky nakrájenou bílou papriku ( 3ks), na půl kolečka nakrájená rajčata ( 3ks ). Posypeme kořením na pizzu, dáme na chvíli propéct do trouby, rozpečené vyndáme a zalijeme rozmíchaným vajíčkem se solí ( 3ks ) a posypeme strouhaným Eidamem ( 25dkg ) a dáme již naposledy zapéct do zlatova do trouby.

 

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.